دانلود مقاله اهمیت سیاست در دین اسلام

 • موضوع مقاله : اهمیت سیاست در دین اسلام
 • مربوط به رشته : علوم سیاسی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : 44 صفحه

اهمیت سیاست در دین اسلام

استعمار بر آن شد تا میان دین و سیاست جدایى بیفکند و علماى اسلام را در وضعى قرار دهد که صرفا به بررسى مسائلى از قبیل حیض و نفاس بپردازند آن گاه این توهم را در مردم پدید آوردند که روحانیان توان انجام امور سیایس را ندارند.. آنان این شایعه را در برنامه هاى آموزشى رواج دادند، در حالى که پیامبر اکرم (ص) و نیز خلفا و امامان هیچ کدام میان دین و سیاست جدایى قائل نشدند.

پیام اسلام براى جوانان این است که با توانمندى، خود را از بند غرب زدگى و احساس خردى در مقابل تمدن غرب، برهانند و مسئولیت خطیر خویش را در رویارویى با استعمار و تز خطرناک جدایى دین از سیاست، ایفا کنند.
پس وظیفه همه، ستیز با حکومت هاى ستمگر و دست نشانده اجنبى به هدف بر قرارى حکومت اسلامى است. مسلمانان باید براى این کار با تمامى تشکیلات وابسته به حکومت هاى ستمگر و با هر موسسه اى که به گونه اى نفعى عاید آن حکومت ها مى کند، قطع رابطه کنند و خود طرحى نو در اندازند و تشکیلات سیاسى، اقتصادى و فرهنگى نوینى پدید آورند. در حقیقت ستیز مسلمانان با نظام هاى غیر اسلامى و ایستادگى در برابر جور و ستم، یک فرمان الهى است، وانگهى کسانى که پرچمدار این قیامند (آن گونه که در انقلاب اسلامى ایران دیدیم) نه تنها فقها و علماى دین بلکه دانش آموزان و دانشجویان دانشگاه و کلیه جوانان هستند.

دانلود مقاله اهمیت سیاست در دین اسلام

دانلود مقاله اهمیت سیاست در دین اسلام

در این میان، دانشگاهیان نسبت به تسلط بیگانه و حاکمیت جور، حساسیت بیش ترى نشان مى دهند و در برابر غارت ثروت ها و دارایى ها و ریخت و پاش هاى ستمگران حاکم ایستادگى مى کنند و در این راستا همه مسلمانان را در کنار خود مى بینند. از این جاست که میان روحانیان و دانشگاهیان و میان زعما و فقها و اساتید، وحدتى ممتاز براى ستیز در برابر ظلم و تعدى تحقق مى یابد که مى توان آن را خیزش عقل و علم علیه حکومت جهل و طاغوت تلقى کرد.

فهرست مطالب مقاله اهمیت سیاست در دین اسلام

 1. سیاست در اسلام
 2. استعمار و صهیونیست
 3. ضرورت تشکیل حکومت اسلامی
 4. ویژگى هاى حکومت اسلامى
 5. روش هاى مبارزه براى تشکیل حکومت اسلامى
 6. خاتمه
 7. شیوه هاى عمل و اجرا
 8. فاقد منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: 4,000تومان
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.