دانلود مقاله ای کامل درباره ی خودکشی

 • موضوع مقاله : خودکشی
 • مربوط به رشته : روانشناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : 94 صفحه

مقاله کامل دربارۀ خودکشی

نبود دانش کافی درباره‌ ی رفتارهای خودکشی گرایانه، بد فهمی‌ های بسیاری را در مورد خودکشي به وجود آورده است. از آن جا که این تصورات نادرست درباره‌ ی خودكشی، اغلب مانع کمک به افراد در معرض خطر می‌ شود، فهرستی از آن‌ ها در زیر ارائه شده است:

1-“افرادی که درباره‌ ی خودکشی صحبت می‌ کنند، به آن اقدام نمی‌ کنند”، در حالی که نتایج پژوهش‌ ها حاکی از آن است که بیش از سه چهارم کسانی که به زندگی خود پایان می‌ دهند، قبل از ارتکاب، در خصوص برنامه یا نقشه‌ ی خود، چه به عنوان فریاد کمک خواهی و چه با گوشه و کنایه صحبت کرده‌ اند. به عنوان مثال، ممکن است هشدار فرد در این زمینه با گفتن جملاتی مانند: جهان بدون او بهتر خواهد بود، یا زندگی ارزش زیستن ندارد، بروز داده شود.

2-“تنها افراد یک طبقه‌ ی خاص خودکشی می‌ کنند”، واقعیت این است که افراد با هر پایگاه اقتصادی – اجتماعی در معرض خطر خودكشی قرار دارند.

3- “عضویت در گروه مذهبی خاصی، پیش‌ بینی کننده برای ممانعت از اقدام به خودکشی است”، این تصور اشتباه است. حتی ممنوعیت شدید کاتولیک‌ ها برای خودكشی مانع از آن نمی‌ شود که آن‌ها کمتر اقدام به خودکشي نمایند. گرچه افرادی که پایبندی به باورهای مذهبی خاصی ندارند، بیشتر در معرض اقدام به خودکشي هستند.

4- “تمام افرادی که دست به خودکشی می‌ زنند الزاماً افسرده هستند”، این باور به وسیله‌ ی شواهد تجربی حمایت نشده است. بنابراین نباید فقدان علایم افسردگی در فرد منجر به غفلت از خطر خودکشي در وی شود.

دانلود مقاله ای کامل درباره ی خودکشی

دانلود مقاله ای کامل درباره ی خودکشی

5- “علت اصلی اقدام به خودکشی روان پریشی است”، در حالی که مطالعات نشان داده‌ اند بسیاری از افرادی که رفتار خودکشي گرایانه دارند، همچنان تماس خود با واقعیت را حفظ کرده‌ اند.

6- “بهبودی حالت‌ های خلقی، احتمال خودکشی را کاهش می‌ دهد”، در حالی که احتمال خطر خودکشي در افراد بهبود یافته، به ویژه افراد افسرده پس از بهبودی، نه تنها کاهش نمی‌ یابد، بلکه به دلیل افزایش انرژی، توانایی در اجرای نقشه‌ های خودکشي نیز بالا می‌ رود.

7- “افراد خودکشی گرا واقعا خواهان مرگ هستند”، این مفهوم نیز اسطوره است. همان گونه که “اشنایدمن” نیزبیان کرده است، اقدام کنندگان به خودکشي، درباره‌ ی مرگ خود اغلب احساس دوگانه‌ ای دارند. همچنین بسیاری از افرادی که بحران خودکشي را پشت سر گذاشته‌ اند از این که زنده مانده‌ اند، خوشحال و سپاسگزارند.

8- “افکار خودکشی گرایانه فراوانی اندکی دارند”، مطالعات مختلف خط بطلان بر چنین ادعایی کشیده است. این مطالعات روشن نموده‌اند که اندیشه‌ های خودکشي گرایانه هم در میان جمعیت‌ های بالینی و هم در میان جمعیت‌ های غیربالینی، فراوانی قابل توجهی می‌ توانند داشته باشند.

فهرست مطالب مقاله درباره خودکشی

 1. چکیده
 2. مقدمه
 3. بررسی نظری خودكشی
 4. رفتار های قبل از خودكشی
 5. شیوه های خودكشی
 6. انواع خودكشی
 7. اهداف خودكشی
 8. علل خودكشی
 9. خصوصیات مشترک انواع خودكشی
 10. بررسی انگیزه های خودكشی
 11. علل اجتماعی – انسانی
 12. علل اجتماعی- طبیعی
 13. عوامل اقتصادی
 14. راه های پیشگیری از خودكشی
 15. بررسی تجربی خودکشی : مورد ایران

 16. علل خودكشی در ایران
 17. رابطه خودكشی با سن – جنس
 18. زنان و خودكشی
 19. تبیین جایگاه جرم قتل عمدی در حقوق و فقه
 20. اندیشه یا افکار خودكشی
 21. ژست خودكشی
 22. تهدید به خودكشی
 23. اقدام به خودكشی
 24. نتیجه گیری
 25. منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: 5,000تومان
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.