دانلود مقاله زندگینامه امام حسن مجتبی (ع)

دانلود مقاله زندگینامه امام حسن مجتبی (ع)

  • موضوع مقاله : زندگینامه امام حسن مجتبی (ع)
  • فرمت اجرایی : در قالب PDF
  • تعداد صفحات : 43 صفحه

توضیحی مختصر از مقاله زندگینامه امام حسن مجتبی (ع) :

محتوای مقاله زندگینامه امام حسن مجتبی علیه السلام به صورت کامل و روان می باشد که در ابتدای این مقاله ولادت امام حسن مجتبی (ع) بیان شده است ، دوران امامت امام حسن مجتبی علیه السلام ، صلح امام حسن ، شهادت امام حسن مجتبی ع و در آخر این مقاله هم به موضوع انتظارات امام حسن مجتبی (ع) از شیعیان پرداخته شده است.

امام حسن مجتبی (علیه السلام) دومین امام شیعیان فرزند امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) و نوه حضرت محمد (ص) می باشد که ایشان در پانزدهم ماه مبارک رمضان در مدینه به دنیا آمدند.

پس از شهادت امام علی علیه السلام و فارغ شدن از کفن و دفن ، عبدالله بن عباس به مسجد رفت و به مردم کوفه که در آنجا مجتمع بودند روی کرد و با صدای رسای خود گفت : همه می دانید که امیرالمومنین از جهان رخت بر برست و به جوار خدای خود رفت ، من به شما اطلاع می دهم که پس از خود پسرش امام حسن (ع) را به جانشینی خود برگزیده است ، حال اگر مایل باشید نزد شما آید و اگر اکراه داشته باشید دیگر خود دانید . امام حسن (ع) به تمام معانی مظلوم اجتماعی بود زیرا او برای حفظ دیانت اسلام تمام مصائب را بر خود تحمل کرد و دوست و دشمن حضوراً و غیاباً به او شماتت می کردند و آزار و اذیت نمودند و همه را با بردباری و شکیبایی تحمل و تلقی فرمود .

سرانجام در 28 صفر سال 50 جعده همسر امام حسن مجتبی ، پول و هدیه ای از معاویه گرفت تا امام را به شهادت برساند و با زهر این امام را مسموم کرد و به شهادت رسانید . حضرت امام حسن (ع) در حالی که همه برادران و خواهران و خویشان اطراف او را داشتند از جهان برفت و وصیت فرمود اگر بگذارند مرا در جوار قبر جدم دفن کنید و گرنه راضی نیستم به قدر شاخ حجامتی خون ریخته شود . در این صورت مرا ببرید در بقیع به خاک بسپارید .

شما عزیزان برای دانلود مقاله زندگینامه امام حسن مجتبی (ع) و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید … .

فهرست مطالب مقاله زندگینامه امام حسن مجتبی (ع) به صورت زیر می باشد :

  1. ولادت امام حسن مجتبی (ع)
  2. دوران امامت امام حسن مجتبی علیه السلام
  3. صلح امام حسن مجتبی با معاویه
  4. شهادت امام حسن مجتبی (علیه السلام)
  5. انتظارات امام حسن مجتبی از شیعیان
  6. فاقد منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: 2,000تومان
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.