دانلود مقاله پیرامون تحصیل از راه دور

 • موضوع مقاله : تحصیل از راه دور
 • مربوط به رشته : مدیریت
 • فرمت اجرایی : در قالب Word
 • تعداد صفحات : 40 صفحه

تحقیق تحصیل از راه دور

محتوای این مقاله دورنمایی است از تحصیل از طریق اینترنت و آنچه که بدان مربوط می باشد که سعی شده است در ساختاری مناسب به ارائه آن پرداخته شود. ابتدا با تاریخچه و نیازهایی که تحصیل از راه دور را بوجود آورد آشنا خواهید شد. سپس نگاهی به روش های متداول آن خواهیم داشت. بعد از آن با اینترنت به عنوان یک بزرگراه اطلاع رسانی آشنا می شوید. سپس به گوشه ای از مزایای این روش تحصیل (از طریق اینترنت و دانشگاه های مجازی) واقف می شوید و در پی آن علل تشکیل مراکز آموزش در اینترنت را خواهید دانست . در ادامه چند مرکز آموزشی اینترنتی را به صورت اجمالی بررسی می کنیم . بعد از آن به بررسی موردی و دقیق مراحل ثبت نام و تحصیل در یکی از سایت های آموزشی می پردازیم.

و در آخربه معرفی نمایی کلی از یکی از سایت های کشورمان به نظاره می نشینیم. با این هدف که خواننده پس از مطالعه اجمالی آگاهی های لازم را از تمامی قضایای جاری و مهم در زمینه تحصیل از راه دور کسب کند.

تاریخچه تحصیل از راه دور

آغاز تحصیل از راه دور بر می گردد به حدود 60 سال قبل زمانی که یک مؤسسه خیریه و عملی برای دانش آموزانی که در نقاط  کور کشورشان قرار داشتند و امکانات آموزشی نیز در آن نواحی وجود نداشت ، به فکر افتاد تا از راه مکاتبه ای به آن دانش آموزان طالب علم خدمات آموزشی ارائه دهد. پس از آن یک شبکه رادیویی مخصوص افرادی که نمی توانستند در مدارس درس بخوانند راه اندازی گردید و در ساعت های مختلف درسهای مربوط به کلاس خاصی ارائه می شد و در پایان دروس امتحانی نیز گرفته می شد و نتایج آن به آدرس محل سکونت شخص فرستاده می شد .

دانلود مقاله پیرامون تحصیل از راه دور

دانلود مقاله پیرامون تحصیل از راه دور

بعداً از طریق تلویزیون نیز این امکانات ارائه  شد اما با کیفییت بالاتر ، ولی با ظهور اینترنت و امکانات  سریع و آسان آن در سال 1989 اینترنت نیز به جمع  ارائه کنندگان تحصیل از راه دور پیوست که در سال های اخیر با پیشرفت اینترنت  دانشگاه های مختلف که خدمات آموزشی خود را از طریق اینترنت ارائه داده اند روز به روز بیشتر می شود . کارشناسان معتقدند که در قرن 21 تعداد بسیاری از دانشجویان از طریق اینترنت به کسب علم و دانش خواهند پرداخت.

فهرست مطالب مقاله تحصیل از راه دور

 1. پیشگفتار
 2. چکیده
 3. مقدمه
 4. فصل اول
 5. مزایای تحصیل از راه دور
 6. معرفی چند مرکز اینترنتی
 7. عملکرد ایران در این زمینه
 8. فصل دوم
 9. دانشگاه مجازی
 10. نتیجه گیری و جمع بندی
 11. پیشنهادات و نظرات
 12. منابع و مآخذ

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: 4,000تومان
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.