دانلود مقاله پیرامون خواستگاری

دانلود مقاله پیرامون خواستگاری

 • موضوع مقاله : خواستگاری
 • فرمت اجرایی : در قالب PDF
 • تعداد صفحات : 42 صفحه

توضیحی مختصر از مقاله پیرامون خواستگاری :

خواستگاری چیست؟

خواستگاری به زبان خودمان پیشنهاد ازدواج دادن می باشد یا اگه بخواهیم تعریفی جامع تر از آن ارائه کنیم خواستگاری آن است که قبل از انجام مراسم عقد ، مردی که تصمیم به ازدواج گرفته، ابتدا دختری را که برای این منظور انتخاب نموده مورد تحقیق و بررسی قرار دهد و یا یکی از اقربا و نزدیکان خود را می‌ فرستد تا با او صحبت و گفت ‌و گو نماید و خواسته ‌ها و شرایط آنان را برای ازدواج بپرسد و آنگاه تصمیم بگیرد که این وصلت را قبول کند یا آن را نپذیرد.

هدف از این مقدمات قبل از ازدواج این است که ازدواج از همان اول بر پایه‌ بصیرت و شناخت صورت گیرد و باعث رفع مشکلات و تنازعات آن شود که احتمال دارد در زندگی زناشویی آینده آنها پیش آید، و از طرفی این عمل موجب استحکام روابط بین خانواده و خویشان و اولاد آنان می‌ شود.

درجامعه ما رسم بر اين است که خانواده پسر به خواستگاری دختر می روند.خواستگاری پسر از دختر امری عرفی است که از فطرت مرد و زن نشأت می گيرد ،زيرا مرد خواهان است و زن خوانده ،مرد طالب است و زن مطلوب ،مرد قاصد است وزن مقصود ،فطرت مرد طلب و نياز است و فطرت زن جلوه و ناز. خواستگاری مرد از زن به خاطر بالا بودن ارزش ،حيثيت لطافت ،ظرافت و قشنگی اوست .

سوالات روز خواستگاری

برای اینکه ازدواج موفقی داشته باشید لازم است که قبل از هر اقدامی شریک زندگی آینده‌ تان را خوب بشناسید و با خلق و خو، نظرات و سبک زندگی او آشنا باشید…

در اين جا عناوينی از مهم ترين سوالات خواستگاری را برايتان بيان می کنيم که بخشی از آن گفته خودتان است . البته نوشتن ليستی که شامل تمام سوالات لازم برای شناسايی شريک آينده تان باشد غير ممکن است زيرا تفاوت های فردی ،شغلی،فرهنگی،اعتقادی و غيره در انسان ها باعث می شود يک نسخه واحد کارساز نباشد .می توان اصولی را بيان کرد که در فرهنگ ما برای داشتن زندگی موفق زناشويی لازم است اما شايد کافی نباشد. به همين دليل بعد از خواندن سوالات پيشنهادی ، خود شما نيز بايد تغييراتی در آن ايجاد کنيد.

ابتدا زمانی که تصميم می گيريد که خواستگاری را به خانه بپذيريد يا همراه خانواده به خواستگاری برويد ، بهتر است کمی با خود خلوت کنيد . واقع بينانه به خود و شرايط موجودتان نگاه کنيد. خود را از نظر زيبايی، تحصيلات، شرايط مالی ، فرهنگ خانواده بسنجيد. اين کار برای سنجيدن توقعات خود از زندگی و همسر آينده ،کمک خواهد بود.

شما عزیزان برای دانلود مقاله پیرامون خواستگاری و مشاهده توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید… .

فهرست مطالب مقاله پیرامون خواستگاری به صورت زیر می باشد :

 1. خواستگاری چیست؟
 2. پیش نیازهای خواستگاری
 3. سوالات روز خواستگاری
 4. خواستگار باید زن باشد یا مرد؟
 5. چگونه برای خواستگاری تحقیق کنیم؟
 6. خواستگاری قرآنی
 7. چگونه در خواستگاری جواب نه نشویم؟
 8. چرا دخترها نمی توانند خواستگاری کنند؟
 9. فاقد منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: 2,000تومان
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.