دانلود مقاله کامل و جامع مهندسی ارزش

 • موضوع مقاله : مهندسی ارزش
 • مربوط به رشته : مدیریت
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : 53 صفحه

مطالعه در مورد مهندسی ارزش، در زمان جنگ جهانی دوم، بر اثر کمبود مواد اوليه آغاز شد. لاورنس دی مايلز، در شرکت جنرال الکتريک، برای اولين بار به دنبال روشی گشت تا بدون صدمه زدن به کيفيت و کارايی، مواد را جايگزين يکديگر سازد. مايلز روشی را پيشنهاد کرد که در آن، تيم های متشکل از افراد با تجربه، وظايف و کارکرد محصولات شرکت را آزمايش می کردند.

آشنایی کامل با مهندسی ازرش

اين تيم های سازمان يافته از طريق تکنيک های خلاق، تغييراتی در محصول ايجاد نمودند تا بدون تأثير بر خدمات، بازده را افزايش دهد. اين روش مايلز، تحليل ارزش نامگذاری شد. سازمان دفاع آمريکا به سودمندی اين روش در به کارگيری منابع پی برد و اين روش را به نام جديد ” مهندسی ارزش ” ارتقا داده، در بخشهای مختلف تجارت و صنعت به کار گرفت.

مهندسی ارزش به طراحی فرآيند قبل از عمل اطلاق می شود، در حالی که آناليز ارزش در مورد محصول يا بعد از توليد به کار می رود. اما آناليز ارزش، قابل تغيير به مهندسی ارزش است. آناليز ارزش و مهندسی ارزش هر دو اصول مشترکی دارند و دربرگيرندة تحليل ارزش می باشند.

مقاله مهندسی ارزش

مقاله مهندسی ارزش

موانع و مزایای بکارگیری مهندسی ارزش

اين حقيقت که به کارگيری از این مهندسی در شرکت ها با مشکلاتی مواجه است، انکارناپذير است. درک ناصحيح از مفهوم آن، بيان غيرواضح اهداف کاهش هزينه، عدم انجام ارزيابی های کافی به ويژه در مورد هزينه ها از جمله عوامل بازدارنده به کارگيری مهندسی ارزش هستند. علاوه براين، تفکرات غلط در مورد مهندسی ارزش نيز باعث استفاده نکردن از اين روش شده است. از جمله اين که مهندسی ارزش برای شرکت های کوچک يا خدماتیريال کاربرد ندارد يا اين که مهندسی ارزش در مورد محصولاتی که مشخصات متفاوتی در اندازه، کيفيت، کاربرد و قيمت دارند، ناکارآمد است. علاوه براين مشکلات، بعد از به کارگيری ، تغيير دادن حالات و طرز فکر حاکم بر شرکت ها بسيار مشکل است؛ چرا که معمولاً نيروی انسانی و زمان کافی جهت پشتيبانی از آن موجود نمی باشد.

فهرست مطالب مقاله مهندسی ارزش

 1. چکیده
 2. مفاهیم مربوطه
 3. مقدمه و تاریخچه
 4. اصول پیاده سازی مهندسی ارزش
 5. موانع و مزایای بکارگیری در آن
 6. اساس آن
 7. فرآیند این مهندسی
 8. چگونگی اجرای آن
 9. فاقد منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: 3,000تومان
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.