دانلود گزارش کارآموزی در شرکت برق منطقه ای

 • موضوع گزارش کارآموزی : شرکت برق منطقه ای
 • مربوط به رشته : برق
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : 20 صفحه

گزارش کارآموزی در شرکت برق منطقه ای

در شرکت برق منطقه ای کارآموزان به نسبت رشته ی تحصیلی در بخش های مربوط مشغول به کار می شوند. لازم به ذکر است (با توجه به زمینه های کاری شرکت همانطور که در بالا گفته شد) بیشترین استفاده را کارآموزان رشته قدرت می توانند از این شرکت داشته باشند.

شرکت برق منطقه ای شامل دفاتر و بخش های مختلفی می باشد، که این گزارش مربوط به دفتر برنامه ریزی فنی می باشد. دفتر برنامه ریزی فنی، یکی از دفاتر پر اهمیت شرکت برق منطقه ای است. افراد داخل این دفتر هر یک مسئولیت های خاصی به عهده دارند که کارآموزان طی این دوره با این مسئولیت ها آشنا شده و تا حدی به انجام کارها کمک می کنند، که این مسئولیت ها در حدی که کارآموزان در انجام آنها همکاری داشته اند و با آن آشنا شده اند.

همانطور که می دانیم شرکت های برق منطقه ای وظیفه بهره برداری و برنامه ریزی توسعه شبکه انتقال و فوق توزیع شبکه خود را به منظور تامین نیاز مصرف کنندگان به عهده دارند. انجام این وظیفه به نحو مطلوب مستلزم داشتن اطلاعات دقیق و به روز از وضعیت تاسیسات شامل پست ها و خطوط و وضعیت مصرف کنندگان و رشد بار می باشد.

دانلود گزارش کارآموزی شرکت برق منطقه ای

دانلود گزارش کارآموزی شرکت برق منطقه ای

وجود اطلاعات دقیق جغرافیایی و حجم بسیار وسیع اطلاعات توصیفی تجهیزات و سایر عوارض و تاسیسات، پردازش و تحلیل این اطلاعات و نهایتاً استفاده از آنها جهت تحلیل سیستم و برنامه ریزی توسعه آینده شبکه، ایجاد یک سیستم اطلاعات جغرافیایی را به عنوان راه حل مفید و کارا مطرح می کند.

در یک تعریف کلی سیستم اطلاعات جغرافیایی را می توان مجموعه ای از اطلاعات مکانی، توصیفی و نحوه ارتباط بین اطلاعات در سطوح مختلف ولتاژ توزیع و انتقال دانست.

هدف اصلی اجرای سیستم اطلاعات جغرافیایی، تهیه بستر مناسب برای برنامه ریزی دقیق تر توسعه شبکه انتقال، توزیع و فوق توزیع است.

با توجه به هزینه های بسیار بالای پست ها و خطوط انتقال، توزیع و فوق توزیع، انتخاب محل مناسب و مسیر یابی صحیح خطوط می تواند باعث کاهش در سرمایه گذاری اولیه، زمان و هزینه های بعدی ناشی از تلفات و … شود.

علاوه بر هدف اصلی فوق تعیین محل پستهای انتقال، توزیع و فوق توزیع موجود، مسیر خطوط انتقال و فوق توزیع با تعیین مختصات جغرافیایی آنها با دقت مطلوب، ایجاد بانک اطلاعاتی از کلیه تجهیزات پست ها و خطوط انتقال و فوق توزیع که شامل مشخصات فنی آنها با توجه به استاندارد ها می باشد. و نهایتاً انجام آنالیز های مورد نیاز از جمله پیدا کردن محل مناسب پست و مسیر یابی خطوط و تعیین  نزدیکترین فاصله هر نقطه تا تاسیسات موجود که شامل پست و شبکه می شود از سایر اهداف فرعی اجرایی این سیستم بوده است.

فهرست مطالب گزارش کارآموزی در شرکت برق منطقه ای

 1. تا ریخچه شرکت برق منطقه ای
 2. فصل اول : معرفی شرکت برق منطقه ای

 3. موقعیت جغرافیایی و ویژگی های شرکت
 4. موقعیت استراتژیک
 5. نمودار سازمانی
 6. فصل دوم : عملکرد دفتر برنامه ریزی فنی

 7. برآورد بار
 8. مراحل مختلف برنامه ریزی فنی (جهت توسعه شبکه موجود و احداث تجهیزات جدید)
 9. مدیریت مصرف
 10. GIS
 11. کیفیت توان
 12. فصل سوم : امکانات، مزایا و معایب شرکت برق منطقه ای

 13. معرفی اجمالی در مورد ساعات کاری شرکت
 14. معایب شرکت
 15. مزایا
 16. فاقد منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: 2,000تومان
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.