دانلود مقاله کنترل و کاهش پدیده کودک آزاری

 • موضوع مقاله : کنترل و کاهش پدیده کودک آزاری
 • مربوط به رشته : روانشناسی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : 35 صفحه

انسان در طول دوران کودکی یکی از آسیب پذیرترین دوره های عمر خود را می گذراند و به نظر می رسد با وجود پیشرفتهای همه جانبه در علوم و تکنولوژی این روند همچنان ادامه دارد همه روزه کودکان بسیاری در جهان بر اثر بیماری های قابل پیشگیری جان خود ار از دست می دهند و تعداد بیشماری نیز با مخاطراتی روبرو می شوند که مانع حفظ سلامت و رشد آنان می گردد. فقر بیسوادی سو تغذیه جنگ انواع سود استفاده ها تبعیض نژادی و نداشتن امنیت از جمله مواردی هستند که همواره کودکان را در سراسر جهان مورد تهدید جدی قرار داده اند.

کنترل و کاهش پدیده کودک آزاری

پیامدهای ناگوار کودک آزاری تنها متوجه کودک و خانواده وی نبوده و همه جامعه را در بر می گیرد زیرا کودکان آزار دیده امروزه اشخاص آزار گر فردا خواهند بود و این تسلسل همچنان ادامه خواهد داشت. افرادی که در کودکی در معرض اذیت و آزار قرار گرفته اند نمی توانند در آینده تعاملی سالم و منطقی با دیگر اعضای جامعه بر قرار کنند بنابراین هزینه های بالایی برای از دست رفتن ظرفیتهای به همه جامعه تحلیل می شود.

کنترل و کاهش پدیده کودک آزاری

کنترل و کاهش پدیده کودک آزاری

بررسی های انجام شده ثابت می کند که افراد خشن در دوران کودکی قربانی یا شاهد خشونت بوده اند . به این ترتیب خشونت خانگی به یک فرد خاتمه نمی یابد و قربانی در بزرگسالی و پس از تشکیل خانواده همان رفتار را فرا گرفته و در خانواده آن را جهت حل تعارض ها و تنش های خانوادگی به کار می گیرد. اثرات سوآزا رو اذیت کودکان به دو صورت کوتاه مدت و دراز مدت بروز می کند.

آمار مربوط به کودک آزاری در کشورمان، نشان می دهد که بیشترین کودک آزاری با 6/70 درصد جسمی بوده است که از میان کتک زدن با کمربند دست کابل و سوزاندن بیشترین روش کودک آزاری جسمی کودکان بوده است. کتک زدن با دست سوزاندن با قاشق داغ کشیدن گوش و موی سر کودک گذاشتن فلفل در دهان کودک و… از اشکال مختلف کودک آزاری جسمی است که به دفتر انجمن گزارش شده است. آزار روحی و عاطفی با 4/28 درصد در مرتبه دوم نوع کودک آزاری قرار داد که شامل تحقیر توهین اخراج از خانه ممانعت از تحصیل وادار کردن کودک به تکدی گری غذا ندادن و … می باشد.

فهرست مطالب مقاله کنترل و کاهش پدیده کودک آزاری

 1. مقدمه
 2. فرضیه
 3. اهداف
 4. تعاریف
 5. انواع کودک آزاری
 6. سبب شناسی (ایتو لوژی)
 7. اقدامات اجرایی
 8. قانون حکایت از کودکان و نوجوانان
 9. بررسی و تحلیل آماری وضعیت موجود
 10. کلام آخر
 11. فهرست منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: 3,000تومان
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.