نقش والدین و مسئولین مدارس جهت کاهش مشکلات دانش آموزان

 • موضوع پایان نامه : بررسی نقش والدین و مسئولین مدارس در جهت کاهش مشکلات دانش آموزان مدارس ابتدائی (مشکلات تربیتی و اخلاقی)
 • مربوط به رشته : آموزش ابتدایی
 • فرمت اجرایی : در قالب word
 • تعداد صفحات : 72 صفحه

همانطور که بر کلیه دست اندر کاران تعلیم و تربیت روشن و واضح است، مدارس با مشکلات دانش آموزان بخصوص تربیتی و اخلاقی در مناطق و محله های محروم شهر فراوان بوده و بر خیاز اوقات تحصیلی را در مدرسه مسئولین مدارس به مسائل مربوط به تعلم و انضباط می پردازند و بدین ترتیب به جای استفاده موثر از این فرصت ها در پیشرفت تحصیلی آنان این چنین فرصت ها به هدر می رود لذا بوجود آمدن مشکلات تربیتی اعم از آموزشی و درسی و تربیتی و اخلاقی در مدارس مسئله ای است که ما را واداشت که این پژوهش را با نواقصات زیاد انجام دهیم .

نقش والدین و مسئولین برای کم کردن مشکلات دانش آموزان

لذا فرضیه مورد نظر این است که همکاری والدین با مدارس می تواند راه حل اساسی و مهمی در جهت رفع مشکلات دانش آموزان چه از نظر تربیتی و چه از نظر اخلاقی داشته باشد.

رابطه مدرسه و خانواده به صورت همکاری متقابل و دو جانبه در خور ملاحظه است. چون از بسیاری خانواده ها هستند که در زمینه تربیت فرزند و مسائل مربوط به آن به کمک فکری و تخصصی نیاز دارند و این کمک جز از طریق مدرسه به چه صورت ممکن است فراهم شود ؟

کاهش مشکلات دانش آموزارن

کاهش مشکلات دانش آموزارن

آنجا که شورای همکاری اولیاء و مربیان به صورت فعال تشکیل می شود شرایط مساعد تربیت و در خانواده سریعتر و سهلتر فراهم می آید دیدگاه های تربیتی مربیان به جامعه نفوذ می کند و مربی از مسائل خاص مربوط به کودکان و نوجوانان آگاه می گردد و در مقابل هر یک واکنش مناسب و راه صحیح جاره جویی را دنبال می کند.

در اهمیت و همکاری جامعه با مدارس همین بس که در آن نظام های اجتماعی که به عنوان وابسته به مردم و متعلق به مردم شناخته شده و به وسیله آنها اداره می شود موجبات پیشرفت کاملتر و سریعتر فعالیت های تربیتی فراهم آمده است و به نتیجه و بازده بسیار بهتر تربیتی دست یافته اند. در چگونگی رد یا قبول فرضیه مورد نظر ما پرسشنامه مشتمل بر 19 سوال تستی و 2 سوال تشریحی نظرات مدیران را جویا شدیم که در این تحقیق 40 نفر از مدیران شرکت داشته و به پرسشنامه جواب دادند. انتخاب 40 نفر به صورت کاملا تصادفی از مقطع ابتدائی بوده است. 1 نفر ازاین مدیران دارای مدرک دیپلم و 16 نفر دارای مدرک فوق دیپلم و 21 نفر دارای مدرک لسیانس و 2 نفر هم با مدرک فوق لیسانس بوده اند.

پس از جمع آوری پرسشنامه ها پاسخ به هر سوال به طور جداگانه بررسی و تجزیه و تحلیل گردید که از مطالب مذکور لزوم همکاری والدین با مدرسه در حل مشکلات دانش آموزان تاثیر و نتیجه گیری و نیز لزوم تشکیل و ارائه کلاسهای آموزش خانواده جهت ارائه اطلاعات و آگاهی های لازم برای والدین و تاثیر آن در ایجاد همکاری هر چه بیشتر و نزدیکتر خانواده ها با مدرسه در جهت تربیت فرزندان آنان در هر یک ماه یکبار که بنا به نظر مدیران شرکت کننده در تحقیق مورد تایید واقع گردید و به این نتیجه رسیدیم که اجرا و تداوم چنین برنامه هایی همت وسیع تری را طلب می کند از طرفی تلاش جدی مدیران و همکاری دست اندر کاران آموزش و پرورش در رده های بالا تبلیغات از طرف صدا و سیما و رسانه های گروهی و ایجاد جو مناسب انگیز برای شرکت والدین در کلاس های آموزش خانواده و علاقه مند کردن آنان به همکاری بیشتر با مدارس و احساس مسئولیت بیشتر در قبال سرنوشت آینده فرزندانشان می تواند محیط مدارس را به مراکزی فعال و سر زنده تبدیل کند که هم معلم و هم متعلم هر دو در آن احساس آرامش در جهت سازندگی کشور گام بردارند.

فهرست مطالب پایان نامه نقش والدین و مسئولین مدارس جهت کاهش مشکلات دانش آموزان

 1. فصل اول : کلیات تحقیق

 2. مقدمه
 3. بیان مسئله
 4. هدف و فرضیه
 5. تعاریف عملیاتی
 6. فصل دوم : ادبیات و پیشینه تحقیق

 7. پیشینه تحقیق
 8. فصل سوم : روش تحقیق

 9. آزمودنی ها
 10. طرح پژوهشی
 11. ابزار اندازه گیری
 12. روش جمع آوری اطلاعاتی
 13. فصل چهارم : تجزیه و تحلیل

 14. یافته های پژوهشی
 15. بحث درباره یافته ها
 16. فصل پنجم : نتیجه گیری

 17. محدودیت ها
 18. پیشنهادات و کاربرد
 19. خلاصه و نتیجه گیری
 20. فهرست منابع

بانک ملت

ایمیل:
کلیه کارت های عضو شبکه شتاب امکان پرداخت اینترنتی را دارند.
لینک دانلود پس از پرداخت در اختیار شما قرار می گیرد.
مبلغ قابل پرداخت: 5,000تومان
۰ تا کنون ثبت شده است
گرافیک و طراحی : پارس تمز

Copyright © 2015 All rights Reserved

تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "تک آی آر" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود.